Universal Studios Hallywood

Universal Studios Hollywood to studio i park rozrywki w San Fernando Valley w hrabstwie Los Angeles w Kalifornii.

Około 70% studia jest na niezarejestrowanej wyspie znanej jako Universal City, gdy reszta leży w granicach miasta LA. Studio to jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych hollywoodzkich studiów filmowych, których wciąż się używa.

Oficjalny nagłówek to „The Entertainment Capital of AL”. Najpierw został utworzony by oferować wycieczki po zestawach Universal Studios.

To studio jest pierwszym z wielu parków rozrywki Universal Studios na świecie. Oprócz parku zbudowano nowy, zupełnie cyfrowy obiekt obok zaplecza Universal Pictures, żeby połączyć wszystkie operacje NBCUniversal na wybrzeżu w jeden obszar. W ten sposób dom KNBC, KVEN i NBC News z biurami w Noticias Telemudndo w LA z nowym obiektem cyfrowym znajduje się na działce Universal, która wcześniej była własnością Technicolor SA. \

Universal City za to obejmuje hotele Universal Hilton & Towers, Universal CityWalk i Sheraton Universal Hotel, które oferują mnóstwo sklepów, restauracji, 18ekranowe Universal Cinema i siedmio piętrowe kino IMAX. W 2017r park przybyło 9 milionów ludzi co stawia go na 15miejscu na świecie i 9 w śród parków w USA.