Kim Kardashian odpowiada na krytykę jej wyglądu na Met Gala 2021

Met Gala to miejsce na ekstrawagancję i śmiałość na czerwonym dywanie – i częściej  modę, która sprawia, że ludzie mówią (przykład: suknia Alexandrii Ocasio-Cortez „Tax the Rich”).

W tym roku prawdopodobnie najbardziej gorący temat pojawił się dzięki Kim Kardashian, która uczestniczyła w całkowicie zakrytym stroju  Balenciaga, w tym także ukrywającą twarz balaklawie. Użytkownicy mediów społecznościowych szybko pojawili się na Instagramie, Twitterze i TikTok, aby zadać pytanie, jak jej całkowicie czarny strój ma się do tematu „In America: A Lexicon of Fashion”, czyli obchodów amerykańskiej niepodległości.

Kardashian później sama na Instagramie wyraziła swoje zdanie.: „Co jest bardziej amerykańskie niż koszulka od stóp do głów?!”.

Kontrowersyjny wygląd został zaprojektowany przez dyrektora kreatywnego Balenciagi, Demnę Gvasalię, i składał się z podkoszulkowej sukienki nałożonej na body, noszonej z kominiarką i dopasowanymi rękawiczkami, które nie pozostawiły nic na widoku, oprócz gładkiego długiego kucyka Kardashian.

Jedna z muzułmańskich pisarek, Hafsa Lodi, która specjalizuje się w skromnej modzie, wyraziła opinię, że wygląd Kardashian był „dziwaczny” i „niesmaczny”, ponieważ „skutecznie nosiła burkę”.

„Kiedy muzułmanki wybierają noszenie zakrywających skórę abajów i burkasów, są uważane za duszące i opresyjne – najdalsza rzecz od wysokiej mody i glamour”, napisała. „Burki mogą zapewnić noszącym je osobom anonimowość, co w wielu rejonach zachodniego świata uznawane jest za ‚zagrożenie dla bezpieczeństwa'”.

Inne bardziej trywialne porównania zostały wyciągnięte do postaci z Harry’ego Pottera lub odniesień do gier, lub twierdzeń, że wyglądała tak, jakby pojawiła się na imprezie w „skarpetce”.

Jednak inni chwalą ją za to, że założyła coś, co wywołało dyskusję i nie poszła bardziej oczywistą drogą Old Hollywood, jak zrobiło to wielu innych uczestników.