Droga z „Gladiatora”

Kto nie widział filmu „Gladiator”, Ridleya Scotta z Russellem Crowe w roli głównej (a jeśli tak jest to zachęcam do obejrzenia 😉 ).

W ostatnich scenach konający gladiator Maximus Decimus Meridus, w ostatnich chwilach życia widzi ponownie swój dom, żonę i synka, których wcześniej zamordowano na rozkaz cesarza Kommodusa, syna Marka Aureliusza. Niesamowite ujęcia w połączeniu z niezapomnianą muzyką Hansa Zimmera zrobiła swoje.Większość widzów długo, jeśli nie na zawsze zapamięta te sceny.

Tych kilka wzruszających scen, zostało nakręconych w Toskanii, w dolinie Val d’Orcia. Droga z „Gladiatora”. Dokładniej, droga widziana w  Gladiatorze znajduje się w okolicach miasteczka Pienza.

Poruszając się w kierunku tej miejscowości tuż przed nim trzeba skręcić w lewo, do kościółka. W tym miejscu jest najprościej zostawić samochód i dalej wędrować pieszo w dół. Żwirowo-gliniasta droga polna poprowadzi nas w kierunku gospodarstwa agroturystycznego, Agriturismo Terrapille. I to właśnie w trakcie tego spaceru, ten piękny widok pojawi się już przed sobą.

Najpiękniej jest tu wiosną, gdy wszystko dookoła jest nasycone zielenią, a także z początkiem lata, gdy żółć dojrzałego zboża kontrastuje z zielenią.